Mój księgowy – kogo wybrać?

W każdej firmie przyda się księgowy, choć nie każdy jest na tyle dobry, by go zatrudnić w naszym biznesie. Trzeba go poddać kilku próbom, zanim pozwolimy wejść mu w nasze szeregi.

Zacznijmy od prostej rzeczy, czyli od ksiąg rachunkowych. Człowiek, który ukończył ekonomię powinien bez problemu orientować się, jak je wypełniać i nie mieć z tym najmniejszych problemów. Jednak to dopiero pierwszy z etapów. Musimy się upewnić, że świadczone przez niego usługi księgowe są warte swojej ceny, a to oznacza kilka dni testowania i sprawdzania jak radzi sobie w dziale kadr i płac. Nie możemy przyjąć człowieka, który oszukuje naszych pracowników i nie wypłaca im należnego wynagrodzenia, bo wtedy tracimy pieniądze i szacunek naszych podwładnych. Dlatego trzeba uważać.

W ostateczności można po prostu zatrudnić biuro rachunkowe, które wszystkim się zajmie, a my będziemy tylko z daleka obserwować pracę i pełni satysfakcji odbierać efekty. Prawdziwy, dobry księgowy nie zawiedzie nas i dzięki niemu na pewno sporo zarobimy, mimo że będzie kolejnym pracownikiem w naszej firmie. Przyda nam się na pewno taka osoba, która pomoże nam w kwestii finansów naszej firmy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *