Podatki – zmorą każdego przedsiębiorcy

Zmorą każdego przedsiębiorcy, która niejednego już zniszczyła lub spowodowało jego osłabniecie na rynku są podatki. Każda działające w Polsce firma musi je opłacać, aby legalnie funkcjonować. Jednak w naszym kraju są one na tyle wysokie, ze wielu postanawia przemieścić się na drogę mniej legalną i szuka luk w prawie jak ominąć niektóre przepisy i na podatki wydawać zdecydowanie mniej.

Takie postępowanie rządu wobec każdego polskiego przedsiębiorcy sprawia, że własna firma zaczyna nie być już luksusem, ale przeciwnie – udręką. Praca w której rzekomo jesteśmy tylko osiem godzin nie jest prawdą. Właściciel przedsiębiorstwa, nie mowa tutaj o wielkiej korporacji, musi każdego dnia myśleć i uważać na to, czy jutro też dostanie wypłatę. Czy wystarczy na te bardzo wysokie podatki i czy firma będzie mogła utrzymać się na rynku, który oblegany jest przez podobne, konkurencyjne firmy.

Niestety tak to już jest, że utrzymanie w Polsce działalności, która by przynosiła godziwe zyski nie jest jak by się mogło wydawać łatwą i przyjemną sprawą. Niestety legalne utrzymanie własnej działalności w Polsce to podatki i zamartwianie się o byt w kolejnym miesiącu czy roku. A stworzenie tego, aby nasza firma była stabilna i dawała spokój to bardzo trudne zadanie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *