Dofinansowanie PFRON – Kto może się o nie ubiegać?

pfron

Dodatkowe pieniądze z funduszu do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych – dofinansowanie PFRON bo o nim mowa przysługuje pracodawcom bez względu na ich staż. Kto może ubiegać się o dofinansowanie i jakich kwot dotyczy owa forma finansowania zatrudnienia osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności?

O dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mogą ubiegać się pracodawcy prowadzący zakład pracy chronionej. Aby nie spotkać się z odmową warto pamiętać o tym aby uregulować wszystkie zobowiązania wobec PFRON (nie mogą przekraczać kwoty 100zł). Innym czynnikiem, który może przekreślić nasze szanse na otrzymanie dofinansowania jest trudna sytuacja ekonomiczna naszej firmy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w przepisach prawa Unii Europejskiej dotyczących udzielania pomocy publicznej. O dofinansowanie PFRON mogą ubiegać się również pracodawcy, którzy nie zatrudniają więcej jak 25 pracowników (na pełny etat). W przypadku gdy łączna liczba zatrudnionych pracowników w firmie przekracza 25 osób również możemy starać sie o dofinansowanie. Będzie to jednak możliwe tylko w przypadku gdy w naszej firmie pracuje przynajmniej 6% osób ze stopniem niepełnosprawności. w praktyce oznacza to, że chcąc otrzymać dofinansowanie z PFRON na 26 zatrudnionych w firmie osób muszą przypadać minimum dwie osoby niepełnosprawne.

Jeśli spełniasz któryś z tych czynników, możesz zgłosić się o comiesięczne dofinansowanie z PFRON a jego kwota będzie wynosić:

  • 1800 zł – za osobę ze znacznym stopniem niepełnosprawności
  • 1125 zł – za osobę z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności
  • 450 zł – za osobę z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Wszystkie niezbędne dokumenty można złożyć w formie elektronicznej.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *